|   | 
 • Besicinin Çifte İkiz Buzağı Sevinci


  Besicinin Çifte İkiz Buzağı Sevinci
  Kayseri'de hayvancılıkla uğraşan Mehmet Satılmış'ın iki ineği, erkek ve dişi ikiz buzağılar doğurdu.

  4 buzağının prematüre doğmasının ardından Mehmet Satılmış, buzağıları hayatta tutabilmek için özen göstererek biberon ile besliyor.
  Yahyalı ilçesine bağlı Kopçu Mahallesinde büyükbaş hayvancılık işletmesi bulunan Mehmet Satılmış'ın inekleri ikiz erkek ve ikiz dişi buzağı dünyaya getirdi. Prematüre olarak doğan 4 buzağıyı hayatta tutabilmek için büyük çaba sarf ettiğini söyleyen Mehmet Satılmış, "Buzağıları zor şartlarda hayatta tutmaya çalışıyorum. İlk doğduklarında ikiz buzağıları bir süre evde besledim" dedi.
  Mehmet Satılmış'ın Yahyalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne küpeleme işlemi için verdiği dilekçe sonrasında yetkililer, 4 buzağıyı muayene etti. Sağlık taramaları veteriner hekim tarafından gerçekleştirilen buzağılardan birisine kabızlık teşhisi konulurken, yapılması gerekenler konusunda Mehmet Satılmışa bilgiler verildi.
  Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ise ikiz buzağılar için Mehmet Satılmış'a biberon hediye edildi.
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.