|   | 
 • ÖMER BELEK

  BU CHERY YENİÇERİ Mİ?

  Kayserispor Sivasspor’u 2-0 yenerek galip geldi. Haftalar sonra gelen 3 puan yüzleri güldürdü. Tam 5 maç sonrası alınan galibiyet herkesi mutlu etti. Takım kötü gidişe şimdilik dur dedi ve ilerisi için umutlandırdı. Galibiyet bazı gerçeklerin üzerini örtmesin. Kayserispor gol atana kadar oyunun hakimi Sivasspor’du. Hala önde baskı yapan takımlara karşı çözüm üretemiyoruz. Topun ayağımızda kalma süresi çok az. Pas isabetimiz çok düşük. Takım oyununda sıkıntılarımız devam ediyor. Topu rakibe verip oyunu geride kabul ediyoruz. (Kendi sahamızdaki maçlar dahil) Orta sahada direnç gösteremiyoruz.

  Takımda öne çıkan oyuncular da var. Bilal Başacıkoğlu tek başına rakip defansı yıpratıyor, takıma pozisyon hazırlıyor, rakibe kart göstertiyor, penaltı kazanıyor. Son vuruşlarda bencil olmasa çok daha faydalı olacaktır. Enerjisini maçın sonuna kadar kullanıyor.Bilal Sivas maçının kahramanıydı. Defansta görev yapan Kana Bıyık hep iyilerden olmuştur. Sürekli eleştirdiğimiz Leven Gülen’de alkışı hak etti, formu sürekli artıyor. Levent formayı kaptı artık sürekliliği de var. Fiziğini geliştiren Levent top tekniğini de geliştirirse takımdan asla kesilmez. Uzun bir aradan sonra Muammer kaledeydi. Maç eksiğini hiç hissettirmedi. Ertuğrul sağlam sürpriz yaparak Muammer’e güvendiğini gösterdi. Muammer’de 2-3 pozisyonda hızlı çıkarak, açıyı kapatarak golü önledi.

  BU CHERY YENİÇERİ Mİ?

  Geldiği günden beri kalitesini takıma yansıtamadı. Maç boyunca ortalarda hiç görünmüyor. Sivasspor maçında Chery’nin oynadığını 30. dakikada Bilal’e verdiği harika pasla hatırladık. Son dakika penaltısını gole çevirerek günü kurtardı ama vasatı aşamadı. Osmanlı Devletinin gerileme devrinde Yeniçeriler iş yapmaz, sabahtan akşama kadar boş gezer, talim terbiyeye katılmazlardı. Chery bir anda aklıma Yeniçerileri getirdi(!) Sahada dolaşıyor, oynanan oyunu izleyip oyuna katılmıyor, pres yapmak bir yana adam da takip etmiyor. Bu oyunuyla Kayserispor’u bir kişi eksik bırakıyor. Chery tarihten rol kapmamalı(!) biran önce kendi kimliğine dönmeli.

  SEÇİMLİ GENEL KURUL

  Kayserispor 3 Kasım’da seçimli genel kurula gidiyor. Başkan Erol Bedir sıkıntıları anlatarak fedakarlığı sadece şahsı ve yönetim kurulunun yapmaması gerektiğini , sıkıntıların katlanarak arttığını beyan ederek genel kurula gittiklerini açıkladı. En önemli cümlesi de şuydu “Kendi kaynaklarımız dışında şehirden en küçük bir ilave destek alamadık”. Takımın durumu ortadayken, 5 hafta sonra gelen galibiyeti bayram gibi yaşarken Başkan’a destek olmalı, verilen sözleri tutmalıyız. Şehrin marka değeri derken elimizi taşın altına koymalı, marka değerimizi parlatmalıyız. Bu iş sadece taraftar derneklerinin samimi çalışmalarıyla olmuyor, şehri yönetenlerden başlayarak en alta kadar sorumluluk, vazife, fedakarlık bilinciyle oluyor. Büyükler burada devreye girmeli ORTAK AKIL ile kongreyi yapmalıyız. Birliğimizi beraberliğimizi bozmadan genel kuruldan daha güçlü bir Kayserispor çıkmasını ümit ediyoruz.

  Atalarımız demiş ki: “BAŞ BAŞA VERİLMEDEN TAŞ YERİNDEN KALKMAZ”

  Not : 31.10.2018 Fanatik Gazetesi Anadolu Ekinde yayımlanan köşe yazısıdır.

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.