|   | 
 • Kayseri'de Kripto Para Dolandırıcılığı


  Kayseri'de Kripto Para Dolandırıcılığı
  Kayseri'de kripto para borsası üzerine şirket kuran K.A ve H.Ö.’nün, siteme para yatıran çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edildi.

  Son zamanlarda gündemde olan kripto para vurgununa Kayseri de eklendi. Kripto para şirketi sahipleri K.A. ve H.Ö. 3 yıl önce Kayseri’de şirket kurdu. Endless Yazılım Teknoloji A.Ş isimli şirket geçen aralık ayında, ‘Bitrota’ adındaki kripto para borsasını devreye aldı. Bu kişiler, ‘Talent’ adını verdikleri coine yatırım için çalışmalar yaptı. Kısa süre içinde ise sisteme yatırım yapan kişilerin sayısı arttı. Kripto para borsası üzerinden birçok kişiden 1 milyar liraya yakın para toplandı.
  İddiaya göre sistem bir süre önce çöktü ve şirket sahipleri izini kaybettirdi. Binlerce kişinin mağdur olduğu ifade ediliyor.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.