|   | 
 • Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nden ‘Kayseri Basını Demokrasi’den Yana,


  Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nden ‘Kayseri Basını Demokrasi’den Yana,
  Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘Kayseri Basını Demokrasiden Yana, Darbeye Karşı’ adlı bir sergi açılacak. Büyükşehir Belediyesi girişinde açılacak sergide, şehrimize çıkan gazetelerin 15 Temmuz sonrasını takip eden ilk iki gündeki birinci sayfaları ile gazetecilerin çektiği bazı fotoğraflar yer alacak. Sergi’nin açılışına Kayseri protokolünün yanı sıra Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup karaca’da katılacak.

  Kayseri Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Veli Altınkaya, ‘Kayseri Basını Demokrasi’den Yana, Darbeye Karşı’ sergisi hakkında yaptığı açıklamada; “Kayseri basını dün nasıl  Milli Mücadele’nin yani, Atatürk’ün yanında yer almışsa, 15 Temmuz’da da devletinin, milletinin, demokrasinin,hukukun yanında dimdik durarak darbe girişimine ve vatan hainlerine her zaman karşı çıkmıştır.Kayseri Basını, günümüzün moda tabiriyle ‘yerli, yerel ve milli’ bir basındır. Günlük yayın politikaları  zaman zaman farklılık gösterse de Kayseri Basını milli konularda hep doğrudan,halkan ve haktan yana olmuştur’ şeklinde konuştu.

  Altınkaya, 16 Temmuz Salı günü, saat 13.15’de Büyükşehir Belediyesi girişinde açılacak  olan sergide Kayseri’de günlük olarak yayınlanan gazetelerin 15 Temmuz’dan hemen sonraki ilk iki nüshalarının birinci sayfalarının ayrıca, gazeteciler tarafından o gece çekilmiş fotoğrafların bir bölümünün yer alacağını söyledi.

  Bir hafta süreyle açık kalacak olan  Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin, ‘Kayseri Basını Demokrasiden Yana, Darbeye Karşı’ Sergisi’nin açılışına, Kayseri protokolünün yanı sıra, o gün şehrimizde bulunacak olan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca’da katılacak.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.