|   | 
 • SALİH BALCI

  Kayserispor Yırttı Mı ?

  Kayserispor  Hikmet Karaman’la  inanılmaz bir atağa kalktı ve puanlarla ensesinde hissettiği düşme korkusunu tamamen attı .Bugun 32 puanla ligin 7.sırasında  ve düşmekten  açık ara uzak  ama böyle gider mi herşeyi salmak mı gerekir? Asla..

   Ciddiyetini ve disiplinini korumalı  ve özellikle de alt sıralarda yer alan takımlara karşı kaybetmemeli .

     Önümüzde bir Rize maçı var. Rize toparlandı ve aldı başını gidiyor. Bu deplasmanda takılmamamız gerekir.  Rize halkı Hikmet hocayı zaten iyi tanır.  Hocam  orada da uzun süre çalıştı ..Şehrin yapısını, futbola olan tutkusunu iyi bilir .Bunun içinde sahaya süreceği takımı ona göre hazırlamalı ve oyun disiplininden asla uzaklaşmamalı ..

    Üç puanlı sistemle neyin ne olacağı belli değil  ilk yarı ligin tepesinde ki takımlar  ikinci yarı itibarı ile tel tel dökülüyor ve aşağı doğru paraşütsüz iniyor  onun için Kayseri tabiri ile " Koyvermemek" gerekir ..Zaten Kayserispor  en iyi yaptığı işlerden birisi "Koyvermemek"  onun için müsterih olalım. Teknik heyete ve yönetime bu konuda güven duyalım arkası kendiliğinden gelecektir ..

  BRAVO MUSTAFA YALÇIN’A   

    Gelelim siyasete  günümüz gündemini  Siyaset oluşturuyor ya bunada değinmeden geçmemek gerekir ..

    Kendi gazetemde de yazdım  siyasilerden  sporla ilgili vaatler bekliyordum  ilk ses Talas Cumhur ittifakı adayı Sayın Mustafa Yalçın’dan geldi.  Talasa 5 bin kişilik stad sözü !..

    Bu iyi bir gelişme  tabi bu iş sadece stadla kalmaz stadın olduğu yerde takımda olur iddia da olur  bana göre Talas Belediyesporun  bu stadla birlikte üçüncü lig yolcusu olduğunu hissediyorum. Çünkü Talas’ın böylesi bir sosyal  girişime ihtiyacı var. Koskoca gençliğin en etkin olduğu bir ilçe için  bundan daha güzel vaat mi olur?

    Bravo Mustafa Yalçın’a ve dahi ekibine. Diğer adaylar bu konuda sessiz kalıyor  bir şey söylemiyor  hatta ve hatta Kayserispor’la ilgili bile bir şey söylemiyor.  İnşallah Sayın Yalçın’ın bu açıklaması diğer adaylara da örnek olur..

    Konu spor olunca biz spor yazarları kendimize  yapılıyormuş gibi mutlu oluruz.  Biz çıkıp oynayacak değiliz. Biz  yapımından rant elde edecek değiliz. Biz ancak yeni spor alanları  açılacağı için yeni sporcular yetişeceği için mutlu oluruz .

    Bu yüzden Sayın Yalçın’ın açıklaması yerinde ve gerekli  bir açıklamaydı. Bu yüzdende bizi mutlu etti umarım  yanlış anlaşılmaz  çünkü spora katkıda bulunan her kese biz minnet duyarız  hepsi bu!....

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.