|   | 
 • Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yeni eğitim takvimine ilişkin açıklama


  Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yeni eğitim takvimine ilişkin açıklama

   

   

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim takvimine ilişkin açıklamalarda bulundu.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"nin tanıtımını yaptı.Selçuk şunları söyledi:  'Yaz tatili 2 hafta kısalacak, Nisan ve Kasım ayında birer haftalık ara tatili olacak''13 haftalık yaz tatilinin 1-2 haftasını Nisan ayına alarak ara tatil yapacağız. Yaklaşık yüzde 10'luk bir yaz tatili indirimi söz konusu. Bu yolla öğrenciler öğrendiklerini yaz tatilinde unutmayacak''Ara tatiller sadece tatil olarak değerlendirilmeyecek, çocuklarımız çeşitli faaliyetlere katılacak, veli toplantıları yapılacak' 'Yeni dönemde öğrencilerin okula gitme süresi 180 buçuk gün olacak'
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.