|   | 
 • Trump’ın saç şikayetinden sonra duş başlıkları değişiyor


  Trump’ın saç şikayetinden sonra duş başlıkları değişiyor
  Saçlarına olan takıntısıyla bilinen ABD Başkanı Donald Trump’ın, su yeterince tazyikli akmadığı için daha uzun süre duş almak zorunda kaldığını söylemesinin ardından ABD Enerji Bakanlığı kolları sıvadı. Su tasarrufu için yıllar önce getirilen düzenlemeler kaldırılıyor, duş başlıklarıyla ilgili standartlar değişiyor.

  Saçlarının görünümüyle ilgili alaylara ve aslında peruk olduğu iddialarına ateş püsküren ABD Başkanı Donald Trump“Saçlarım mükemmel olmak zorunda” sözleriyle Enerji Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

  Beyaz Saray'da geçen ay gerçekleşen bir toplantıda serzenişte bulunan Trump, konuyu bir anda duş başlıklarına getirdi ve şu ifadeleri kullandı; "Duş başlıkları - duş alıyorsunuz ama su gelmiyor. Elinizi yıkamak istiyorsunuz, su gelmiyor. Saçlarınızı yıkamak istiyorsunuz, su gelmiyor. Ne yapacaksınız? Orada daha uzun süre duracaksınız ve daha uzun süre duş alacaksınız. Sizi bilmem ama benim saçlarım mükemmel olmak zorunda.”

  Bunun üzerine her ne kadar çevre örgütleri ‘israf ve gereksiz’ eleştirileri yöneltse de Enerji Bakanlığı, duş başlıklarıyla ilgili federal standartları değiştirmek için kolları sıvadı. Bakanlık, su tasarrufu için 1992'de getirilen sınırlamaları kaldırmayı planlıyor.

  Söz konusu düzenleme uyarınca bir duş başlığından bir dakikada 2.5 galon (yaklaşık 9.5 litre) su akmasına izin veriliyordu. Çoklu duş başlıklarının yaygınlaşmasıyla bu sınırlama, ‘akacak toplam su miktarı dakikada 2.5 galon’ şeklinde değiştdi. Bakanlık ise şimdi bunu duş başlıklarının tümünden değil tek bir duş başlığından akacak miktar olarak değiştirmeyi amaçlıyor.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.