|   | 
 • Yasak Ama Dinleyen Kim?


  Yasak Ama Dinleyen Kim?

  Raylı sistem hattı ve duraklarına yerleşen kuşlar, hem kendi canlarını hem de raylı sistem güvenliğini tehlikeye sokuyor. Kuşların bu bölgelerde yerleşimlerini engellemek için yemlenmemesi gerekmesine rağmen uyarıların dikkate alınmaması tehlikeye davetiye çıkartıyor.

  Fuzuli Kavşağı’ndaki raylı sistem durağına yerleşen kuşların, hem raylı sistem hattını hem de kendi canlarını tehlikeye soktuğunu belirten yetkililer, “Bu bölgede yaşayan kuşlar, zaman zaman raylı sistem hattındaki enerji hatlarına konuyor veya çarpıyorlar. Böyle olunca da hem kendileri canından oluyor hem de hat üzerinde sorunlar yaşanıyor. Bu kuşların bölgede yerleşmelerinin önüne geçmek için vatandaşlar tarafından beslenmemeleri gerekiyor ve bunu uyarı levhalarıyla da belirtiyoruz. Ancak buradaki kuşlar, birileri tarafından sürekli olarak kuru ekmekle veya buğday taneleri ile besleniyor. Bu da tehlikeye davetiye çıkartıyor. Vatandaşlarımızdan bu hususta daha dikkatli olmalarını rica ediyoruz” dedi.

  Fuzuli Kavşağı Raylı Sistem Durağı’nda çekilen bu fotoğrafta da kuşların, birileri tarafından serpilen buğday taneleri ile beslendiği görülüyor.
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.