|   | 
 • Kayseri’de Ramazan alışverişi yoğunluğu


  Kayseri’de Ramazan alışverişi yoğunluğu
  Kayseri’de Ramazana saatler kala iftarlık ve sahurluk ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar çarşıda yoğunluk oluşturdu.

  İslam aleminin heyecanla beklediği 11 ayın sultanı Ramazan’a saatler kaldı. İftarlık ve sahurluk alışverişini yapmak isteyen vatandaşlar çarşının yolunu tuttu. Hurmadan, hoşaflık kuru meyveye, kahvaltılık çeşitlerden şarküteri ürünlerine kadar birçok çeşit Ramazan alışverişi için oldukça talep görüyor. Bazı vatandaşlar alışverişlerini yaptıklarını  belirtirken bazıları da pahalılıktan yakındı. 
   
  Ramazan için oldukça heyecanlı olduğunu belirten bir vatandaş “Her şeyimizi aldık, doldurduk. Hazırlık olarak mantı, makarna, köfte, sarma yaptık. Çarşı alışverişi olarak da hurmamızı, kuru meyvelerimizi aldık. Allah ağız tadıyla oruç tutmayı hepimize nasip etsin” şeklinde konuştu.
  Diğer bir vatandaş ise “Ramazan’a hazırlık yapıyoruz. Mantılar, köfteler, sarmalar yapıldı. Çarşı alışverişimizi yaptık, hoşaflık üzüm, hurma tatlı aldık” dedi. 
   
  Fiyatların yüksek olmasından yakınan vatandaş da “Fiyatlar çok yüksek. Devlet memuru ve çift maaşlı olduğumuz halde zorlanıyoruz. 2 parmak sucuk aldım 90 lira tuttu. Şu an insanlar bayağı mağdurdur diye düşünüyorum. Ekonomi hiç iyi gitmiyor. Bir de depremzedeyiz ekstra masraflarımız oluyor. Ramazan memleketimize bereket getirsin inşallah” ifadelerini kullandı.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Trkiye ve Dnya gndemini takip edebileceiniz, nteraktif bir haber sitesidir. Yazlm ve Tasarm hizmeti www.tahamedya.com tarafndan yaplmtr.