|   | 
 • Motorine bir zam daha geliyor!


  Motorine bir zam daha geliyor!
  Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine gece gelen büyük zammın ardından bu gece yarısı yeniden zam gelmesi bekleniyor.

   
  Döviz ve Brent petrol fiyatlarındaki yukarı yönlü dalgalanma, akaryakıt ürünleri başta olmak üzere iğneden ipliğe her şeye zam olarak yansıyor. En son motorine dün gece 1 lira 27 kuruş zam gelmişti. Sektör kaynaklarından aktarılan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatı 80 kuruş daha zamlanacak.
   
  Önceki gece benzinin litre fiyatına 97 kuruş indirim gelmişti.
   
  Bu geceki zamla birlikte motorinin litre fiyatı ortalama 29,04 TL'ye yükselecek. Benzinin litre fiyatı ortalama 27,74 TL. 
   
  MOTORİNE YÜZDE 315, BENZİNE YÜZDE 255 ZAM
   
  Motorinin litre fiyatı bir yıl önce ortalama 7,20 TL, yılbaşında 11,43 TL idi. Bu geceki artışla birlikte motorinde zam oranı yıllık yüzde 315, yılbaşından bu yana yüzde 161 olacak.
   
  Benzinin litre fiyatı da bir yıl önce 7,72 TL, yılbaşında 12,29 TL idi. Benzinde zam oranı yıllık yüzde 255, yılbaşından bu yana yüzde 123 oldu.
   
  GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI 
  Benzin: 27,74 TL 
  Motorin: 29,04 TL (Zam uygulanmadan) 
  LPG: 12,04 TL  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Trkiye ve Dnya gndemini takip edebileceiniz, nteraktif bir haber sitesidir. Yazlm ve Tasarm hizmeti www.tahamedya.com tarafndan yaplmtr.