|   | 
 • Motorine zam kesinleşti


  Motorine zam kesinleşti
  Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bu gece yarısından itibaren (26 Ocak) geçerli olacak şekilde gelmesi beklenen 84 kuruşluk zam kesinleşti.

   
  Dünya piyasalarındaki gelişme ve arz-talep dengesi brent petrolün yukarı yönlü hareket etmesine sebep oluyor. Varil fiyatı 86,17 doları bulurken bu durum akaryakıt fiyatların da zam olarak yansıyor. 
   
  Sektörü kaynaklarından edinilen bilgiye göre 26 Ocak 2023 (bu gece yarısı) tarihinden geçerli olacak şekilde motorinin litre fiyatına 84 kuruş zam kesinleşti. Şu an 27,73 liradan satılan motorinin litre fiyatı zam sonrası 24,57 liraya yükselecek. Öte yandan dün gece yarısından itibaren benzine 1 lira 24 kuruş zam gelerek benzinin litre fiyatı zamla birlikte 22,1 liraya yükselmişti.  LPG'de (otogaz) ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.
   
  Bilindiği üzere akaryakıt fiyatları, serbest piyasa koşulları gereği dağıtım şirketleri, iller ve istasyonlara göre küçük çapta farklılık gösterebiliyor.
   
  GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI:
  Benzin: 22,1 TL,
  Motorin (dizel): 23,73 TL (zam uygulanmadan)
  LPG (otogaz): 10,89 TL.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Trkiye ve Dnya gndemini takip edebileceiniz, nteraktif bir haber sitesidir. Yazlm ve Tasarm hizmeti www.tahamedya.com tarafndan yaplmtr.